Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi nefes kesti! İşte İtalya etabının kazananları

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi, 11. kez İtalya’nın doğa harikası sahil kasabası Polignano a Mare’e geri döndü. Bu yılın üçüncü etabında erkekler kategorisinin galibi Rumen sporcu Constantin Popovici olurken, kadınlar kategorisinde liderliğin sahibi Red Bull sporcusu Rhiannan Iffland oldu.

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin ikinci etabında dizinden yaralanan son şampiyon Constantin Popovici, turnnuvanın üçüncü etabında muhteşem bir geri dönüş yaptı. Popovici, ABD’li sporcu James Lichtenstein’ı 0,25 puan farkla geçerek muhteşem bir geri dönüş zaferi elde etti. Rumen sporcu aldığı galibiyetle ilgili, “Dizimdeki iki kırıktan kurtulduğum ve harika bir performans sergilediğim için mutluyum. Boston’da çok puan kaybettiğim için geride kaldım o nedenle bugün kazanmak benim için önemliydi. Bugün onları yakaladım. James için ikincilik iyiydi ama ben de yakında arayı kapatmayı planlıyorum.” dedi.

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin kadınlar kategorisinde ise yedi kez şampiyon olan Red Bull sporcusu Rhiannan Iffland, Amerikalı joker Kaylea Arnett’i geride bırakarak galibiyete ulaştı. Polignano a Mare’de sekizinci kez zafer elde eden Avustralyalı sporcu, “Polignano a Mare ile bir bağlantım olmalı çünkü buradaki sekizinci galibiyetimi elde ettim. Bu yıl unvan için heyecan verici bir mücadele olacağını düşünüyorum. Üzerimdeki baskı beni zorlayacak ve her şeyin nasıl gelişeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

SERİNİN DÖRDÜNCÜ ETABI İRLANDA’DA

Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi, 18-20 Temmuz tarihlerinde Causeway Sahili, İrlanda’da gerçekleşecek olan dördüncü etabıyla devam edecek.

7. ETABI 29 EYLÜL’DE ANTALYA’DA GERÇEKLEŞECEK

Her yıl izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi’nin her durağında 8 erkek, 8 kadın atlayışçı ve 4 erkek, 4 kadın joker atlayışçı olmak üzere toplam 24 sporcu kendi kategorilerinde en iyisi olmak için mücadele ediyor.

Antalya etabının 29 Eylül’de gerçekleşeceği, dünyanın en iyilerinin yarıştığı Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi 18-20 Temmuz’da İrlanda etabının ardından, 10 Ağustos’ta Norveç ve 25 Ağustos’ta Kanada’da devam edecek. Etkinlik, 10 Kasım’da Avustralya’da gerçekleşecek olan final etabıyla son bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x