iOS 17.2, iPhone 13 ve 14 İçin Qi2 Kablosuz Şarj Desteği Getiriyor

Apple tarafından iOS 17.2 güncellemesi ile halihazırda iPhone 15 modellerinde yer alan Qi2 yeni nesil kablosuz şarj desteğinin iPhone 13 ve iPhone 14 modellerine de getirileceği ortaya çıktı.

9to5Mac ve bazı kullanıcılar tarafından tespit edildiği üzere, iOS 17.2 RC (sürüm adayı) sürüm notlarında güncellemenin “tüm iPhone 13 modelleri ve iPhone 14 modelleri için Qi2 şarj cihazı desteği” eklediği belirtiliyor. Bu, söz konusu iPhone modellerinin Qi2 sertifikalı şarj cihazlarıyla 15W’a kadar kablosuz şarjı desteklemesi gerektiği anlamına geliyor. Öte yandan, sürüm notları güç özelliklerini doğrulama konusunda yetersiz kalıyor.

Şu ana kadar bu iPhone modellerinde 15W giriş yalnızca MagSafe sertifikalı şarj cihazlarıyla mümkün olurken daha ucuz olan MagSafe uyumlu şarj cihazları 7,5W ile sınırlıydı. Qi2’nin eşleşen performansıyla, 15W kablosuz şarj cihazları söz konusu olduğunda tüketicilere daha uygun fiyatlı seçenekler sunulacak.

Qi2 ilk olarak CES 2023 etkinliğinde duyuruldu ve ana özelliği Android cihazlar için bile MagSafe benzeri kablosuz hızlı şarj standardı olmasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x