Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik’in başkanlığı düştü

Türkiye Badminton Federasyonu’na 2004 yılında başkan seçilen Murat Özmekik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Disiplin Kurulu tarafından görevi kötüye kullanma gerekçesiyle başkanlıktan alındı.

DHA’nın haberine göre, Hakkında yapılan şikayetler üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu müfettişleri tarafından denetlenen Badminton Federasyonu’nda başkan Murat Özmekik 18 ay ceza aldı.

Federasyon mali, idari ve diğer konularda yapılan 19 farklı kontrol sonunda spor disiplin kurulu, Murat Özmekik’e görevi kötüye kullanma dahil üç ayrı konudan 6’şar ay olmak üzere toplam 18 ay ceza verdi.

Murat Özmekik konuyu Spor Bakanlığı Spor Tahkim Kurulu’na taşıdı. Ancak Tahkim kurulu cezasını 12 aya indirse de kanun gereği bir seferde 3 aydan fazla ceza aldığı için başkanlığı düştü ve Türkiye Badminton Federasyonu’nda olağanüstü genel kurul kararı alındı. Olağanüstü genel kurul 9 Eylül 2023 tarihinde yapılacak.

Eski başkan Murat Özmekik’in ceza almasına sebep olan konular şu şekilde: “Spor dalı tescili bulunmayan kulüplerin yarışmalara alınması, spor disiplinine aykırı davranma, 3 ayrı konuda görevi kötüye kullanma.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x