Kaspersky’den En Yüksek ‘Toplam Doğruluk Derecesi’

Kaspersky Endpoint Detection and Response (EDR) Expert, SE Labs tarafından EDR çözümleri için gerçekleştirilen Enterprise Advanced Security testinde ikinci kez mümkün olan en yüksek ‘Toplam Doğruluk Derecesi’ puanını kazandı.

Küresel Uç Nokta Tespit ve Müdahale Pazarı büyümeye devam ediyor ve 2028 yılına kadar 7,1 milyar dolarlık küresel bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Tehditlerin sayısı arttıkça ve saldırılar daha sofistike hale geldikçe, şirketlerin iş ortamlarını tüm cihazlarda korumak için güvenilir tespit ve müdahale çözümlerine sahip olmaları önem taşıyor. 

Bağımsız güvenlik test kuruluşu SE Labs, dört farklı gelişmiş kalıcı tehdide (APT) – Turla, Ke3chang, Kimsuky ve ThreatGroup3390 – dayanan on altı tam zincir saldırıyı, tespit yeteneklerini değerlendirmek için pazar lideri altı EDR ürününe karşı gerçekleştirdi. Bu saldırılar, altı öncü EDR ürününe gerçek saldırgan davranışlarına dayalı olarak uygulandı. Her ürün, sızma ve izin yükseltme aşamalarından kurumsal ağ içinde yayılma ve veri dışa çıkarmaya kadar farklı aşamalarda incelendi.

Kaspersky EDR Expert, tüm aşamalardaki on altı saldırının her birini tespit etmeyi başardı ve %100 ‘Toplam Doğruluk Puanı’ alarak mümkün olan maksimum 1188 puanı elde etti. Bu puan, ürünün ‘Tespit Doğruluğu’ ve ‘Meşru Doğruluk’ derecelendirmelerinden geldi, yani yalnızca saldırıların her aşamasını tespit etmekle kalmadı, aynı zamanda herhangi bir yanlış pozitif üretmekten de kaçındı. Kaspersky çözümü mümkün olan en yüksek ‘AAA’ derecesi ile ödüllendirildi. 

Kaspersky Tehdit Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin.”Bağımsız testler, çözümlerimizin kalitesini kontrol etmemizi ve şirketin gelişen tehdit ortamına ayak uydurmadaki başarısını onaylamamızı sağlıyor. SE Labs tarafından Kaspersky EDR Expert’in üstün yeteneklerinin takdir edilmesinden heyecan duyuyoruz. Bu, doğru yönde ilerlediğimizi kanıtlıyor” diyor 

SE Labs Kurucusu ve CEO’su Simon Edwards “Kaspersky, SE Labs’ın gelişmiş güvenlik testlerinde en başından beri istikrarlı bir şekilde iyi performans gösterdi. Testlerimiz, ürünleri dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin ve bireylerin karşılaştığı standart ve gelişmiş tehditlere maruz bırakıyor. Bu son derece zorlu bir süreç ve Kaspersky’nin kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahip olması son derece takdire şayan” diyor. 

Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert, bir şirketin kurumsal ağındaki tüm uç noktalarda kapsamlı görünürlük sağlıyor. Ayrıca, rutin EDR görevlerini otomatikleştirerek analistlerin karmaşık tehditleri ve APT benzeri saldırıları hızla tespit etmesini, önceliklendirmesini, araştırmasını ve etkisiz hale getirmesini sağlayarak üstün bir savunma imkanı sunuyor. 

SE Labs tarafından gerçekleştirilen Enterprise Advanced Security testlerinin tüm sonuçlarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Kaspersky Endpoint Detection and Response ve Kaspersky Anti Targeted Attack Platform tarafından alınan ödüller ve takdirler hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x