Finans Şirketi: Sıradaki Boğa Piyasası İçin Bu Altcoin Alınır!

Kripto piyasası sallantıda ve birçok kişi şu anda yatırım yapma konusunda gergin. Bununla birlikte, Kripto uzmanı Katie Brockman’a göre düşüşte alım yapmak için hala güçlü altcoin projeleri var. Ancak uzman, kriptoya yatırım yapmadan önce riskleri ve ödülleri tartmanın akıllıca olacağını da hatırlatıyor.

Portföyünüzde olmasını isteyeceğiniz bir altcoin!

Kripto piyasasının geçen yıl boyunca mücadele ettiği bir sır değil. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere tüm sektör, 2021’in sonlarından bu yana değerinin yaklaşık üçte ikisini kaybetti. Bu süreçte kripto piyasa değeri şaşırtıcı bir şekilde 3 trilyon dolardan yaklaşık 1,19 trilyon dolara düştü.

Birçok yatırımcı da bir durgunluğun yaklaşmakta olduğundan endişe ediyor. Bu olursa, bu kripto kışı daha da uzun sürebilir. Yine de iyi haber şu ki, sonunda bir boğa piyasası geliyor. Ve fiyatlar yükselmeden hemen yüklemek isteyebileceğiniz bir yatırım var: Ethereum (ETH)

Lider altcoin neden boğa piyasası için iyi bir seçim?

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, piyasa oynaklığına dayanabileceğini kanıtladı. Son birkaç yılda, özellikle fiyatının %94 oranında düştüğü 2018’deki ciddi düşüş de dahil olmak üzere sayısız düşüşle karşı karşıya kaldı.

Geçmiş performansı gelecekteki getirileri tahmin etmese de, Ethereum’un uzun geçmişi diğer birçok kripto para biriminden daha umut verici. Şu anda fiyatı, gördüğü en kötü seviyeden çok uzak olan zirvesinden yaklaşık %64 düştü. Ethereum’un kripto piyasasındaki konumu da ona açık bir avantaj sağlıyor. NFT pazar yerlerinden DeFi projelerine ve metaverse’e kadar uzanan merkezi olmayan uygulamalar için birincil Blockchain. Bu uygulamalardan herhangi biri yaygın kullanım kazanırsa, Ethereum bundan faydalanmak için harika bir konumda olacak.

Son olarak, Ethereum geliştiricileri Blockchain’i geliştirmeye kararlı olduklarını kanıtladılar. Geçen yıl The Merge sorunsuz bir şekilde ilerledi, ağı başarılı bir şekilde bir Proof-of-Stake (PoS) protokolüne taşıdı ve enerji kullanımını büyük ölçüde azalttı. Ve gelecekteki güncellemeler, işlem sürelerini ve ücretlerini azaltmayı amaçlayarak Blockchain’i kullanıcılar için daha hızlı ve daha uygun fiyatlı hale getirecek.

Kripto şu anda akıllı bir satın alma mı?

Tüm piyasa sallantıdayken, dalgalanmasıyla ünlü bir sektör bir yana, herhangi bir yere yatırım yapmak sinir bozucu olabilir. Ethereum’a yatırım yapmadan önce, kripto para birimi satın alma riskini almaya istekli olup olmadığınızı düşünmeniz önemli.

Borsanın bu gerilemeden toparlanacağı neredeyse kesin. Ne de olsa, piyasa onlarca yıldır varlığını sürdürüyor ve bu süre zarfında düzinelerce çöküşten kurtuldu. Er ya da geç, bu ayı piyasası yerini bir boğa piyasasına bırakacak. Ancak kripto hala emekleme aşamasında, bu nedenle bu sektörün uzun vadede hayatta kalacağına dair hiçbir vaat yok.

Kripto piyasası gelişirse, Ethereum şu anda harika bir satın alma olabilir. Fiyatlar daha düşük olduğu için indirimli bir şekilde stok yapabilir ve ardından piyasa düzeldiğinde meyvelerini toplayabilirsiniz. Ancak kripto zamanla başarılı olmazsa, en güçlü yatırımlar bile başarısız olabilir.

Satın almadan önce, bunun almaya hazır olduğunuz bir risk olup olmadığını düşünün. Şüpheye düştüğünüzde, kendinize hangi senaryodan daha çok pişman olacağınızı sorun: şimdi yatırım yapıp kripto başarısız olursa para kaybedersiniz veya kripto başarılı olursa yatırım yapmayarak potansiyel olarak kazançlı getirileri kaçırırsınız. Risk toleransınız kişisel olduğu için burada doğru ya da yanlış cevap yok. Ancak, bu sektörde hiçbir zaman garanti olmadığından, kriptoya yatırım yaparken olası olumsuz tarafları anlamak önemli.

Ödüle karşı riskin tartılması

Ethereum, spekülatif bir endüstride güçlü bir yatırım olduğu için benzersiz bir konumda. Blockchain’in birkaç farklı avantajı var ve NFT’lerden DeFi’ye, metaverse’e ve daha fazlasına kadar kripto alanındaki birçok farklı niş arasında iyi bir şekilde çeşitlendirilmiş durumda.

Ancak kripto hala spekülatif olduğundan, Ethereum’un uzun vadeli başarısı sektörün bir bütün olarak hayatta kalıp kalmayacağına bağlı olabilir. Geleceğin kripto için ne getireceğini kimse bilmediğinden, altcoin hala riskli bir yatırım. Dikkate alınması gereken ciddi riskler olsa da, sahadaki en güçlü oyunculardan biri olmaya devam ediyor. Ve uzun vadede portföyümde tuttuğum bir kripto para birimi varsa, o da Ethereum’dur.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir