Binance’den Bu 2 Kripto Para İçin Müjdeli Haber!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa bir süre önce yeni eklenen FDUSD stablecoininde spot ve marjin çiftleri ile sıfır ücretsiz Bitcoin ve Ethereum ticaretini duyurarak pazar paylarını artırmak için önemli bir hamle yaptı. Bu karar, Binance’in Mart ayında TrueUSD (TUSD) hariç tüm işlem çiftleri için sıfır ücretli ticareti sona erdirmesinin ardından geldi. TUSD, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto fiyatları üzerinde sürekli baskıya neden olmuştu. İşte detaylar…

Binance’ten FDUSD için yeni listeleme

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni duyuru yaptı. 3 Ağustos’ta yaptığı duyuruya göre, Bitcoin ve Ethereum ile FDUSD spot ve marjin işlem çiftlerini ekliyor. BTC/FDUSD işlem çifti için sıfır ücretli işlem başlatıyor. Kullanıcılar, 4 Ağustos TSİ 11:00’den itibaren BTC/FDUSD spot ve marjin alım satımları için sıfır maker ve taker ücretinden yararlanabilecek. Ayrıca, kullanıcılar ETH/FDUSD ile sıfır maker ücreti ile işlem yapabilirken, kullanıcının VIP seviyesine bağlı olarak standart taker ücreti uygulanacaktır. BTC/FDUSD spot ve marjin işlem çiftlerinde işlem yapan kullanıcılar için dikkate değer bir avantaj, işlem hacminin VIP kademe hacim hesaplamasından ve tüm likidite sağlayıcıları programından hariç tutulacak olmasıdır.

Bu hamle, kullanıcıların işlem deneyimini geliştirmeyi ve yeni tanıtılan işlem çiftlerini kullanmaları için onlara daha fazla teşvik sağlamayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, bu promosyon dönemi boyunca BNB indirimlerinin, tavsiye indirimlerinin ve diğer ayarlamaların BTC/FDUSD spot ve marjin işlem çiftleri için geçerli olmayacağını belirtmek önemlidir. Bu da, sıfır ücret promosyonunun özellikle bu belirli çiftler için işlem hacimlerini artırmayı hedeflediği anlamına geliyor. Binance’in bu yılın başlarında sıfır ücretli Bitcoin alım satım programını ve BUSD sıfır yapıcı ücreti promosyonunu sona erdirme kararı, borsanın pazar payında önemli bir düşüşe neden olmuş ve bir yılın en düşük seviyesi olan %53,7’ye gerilemişti. Düzenleyici baskı ve düşük işlem hacimleri gibi faktörler bu düşüşe katkıda bulunmuştur.

FDUSD, kripto para piyasasında oldukça yeni

Hong Kong merkezli saklama ve güven şirketi First Digital tarafından desteklenen First Digital USD (FDUSD) stablecoin’in piyasaya sürülmesi, USDT, TUSD, BUSD ve USTC gibi diğer stablecoin’lere kıyasla nispeten düşük olan 257 milyon dolarlık mevcut piyasa değeri göz önüne alındığında, kripto piyasası üzerinde hemen bir etkiye sahip olmayabilir. Bununla birlikte, Binance’in talebe yanıt olarak yeni FDUSD mint etme potansiyeliyle birlikte, zaman içinde piyasa değerinde önemli bir artış olabilir. Piyasadaki zorluklara ve rekabete rağmen Binance, BTC/TUSD ve BTC/USDT’nin sırasıyla işlem hacminin yüzde 14,80’ini ve yüzde 6,88’ini oluşturarak en çok işlem gören çiftler olmasıyla Bitcoin alım satımı için en iyi borsa olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x